yangın sonrası binaların yıkılması

Yangından sonra bir evin yıkılması ve sökülmesi – fiyat

yangın sonrası binaların yıkılması

Açık kaynaklarda bulunan resmi istatistiklere göre, Rusya’da her yıl en az 100.000 yangın meydana geliyor. Apartmanlarda, ofislerde, üretim atölyelerinde, kulübelerde çeşitli nedenlerle yangınlar meydana gelir. Bazı durumlarda, yangın çıkmış özel bir konut onarılabilir ve çalışmaya devam edebilir. Bununla birlikte, çoğu zaman tek doğru karar, yanmış evi sökmek ve yeni bir binanın inşası için çöpleri sahadan çıkarmaktır.

Tipik olarak bu seçenek, yangının taşıyıcı duvarları, tavanları ve diğer yapısal elemanları tahrip etmesi durumunda seçilir. Örneğin, ahşap evler, taş veya tuğla yapılardan farklı olarak, nadir durumlarda restorasyona tabi olan yangınlardan özellikle etkilenir. İnşaat ve Yatırım Şirketi yanmış evlerin yıkımı konusunda profesyonel olarak söküm işlerini yapmaktadır. Kendi araç filomuz da çöpleri sahadan hızlı bir şekilde çıkarmayı mümkün kılmaktadır. Şirket, bu tür faaliyetleri yürütmek için gerekli sertifikalara ve lisanslara sahiptir. Sitemizde, sunduğumuz hizmetleri daha önce kullanmış olan müşterilerin yorumlarını okuyabilirsiniz.

Yangından sonra bir evin yıkım aşamaları

İlk olarak, tasarım uzmanlar tarafından dikkatlice incelenir. Mevcut kusurları, özellikle taşıyıcı duvarlarda, tavanlarda, bölmelerde, kiriş sistemlerinde oluşan hasarları belirlerler. Ardından, yangından zarar gören eski evin söküleceği bir plan hazırlanır. Şirketin çalışanları molozu sökmeye, çatıyı, pencereleri ve kapıları, yalıtım malzemelerini, su ve gaz temini için mühendislik ekipmanlarını çıkarmaya başlar. Son aşama, kulübenin destekleyici ve çevreleyen yapılarının sökülmesi, bodrumun temizlenmesi, çöplerin toplanması ve çıkarılmasıdır. Bu faaliyetlerin tamamlanmasından sonra, yeni bir yapının inşası için genel inşaat işlerini yapmaya başlayabilirsiniz.

 

Ahşap bir evin yıkımı

 

 

1 m3 / ovmak için işin maliyeti

 

 

Yazlık evlerin yıkılması

 

 

350’den

 

 

Yangın sonrası evlerin yıkılması

 

 

300’den

 

 

Özel bir evin temelinin sökülmesi

 

 

900’den

 

Yangından sonra yazlık yıkımın özellikleri

Kontrolsüz yanmadan sonra bir evin çöp imhası ile sökülmesi belirli bir tehlikedir, bu nedenle bu işlerin performansına profesyonellere güvenmeniz gerekir. Bir yangından sonra bölmelerin, tavanların ve duvarların molozları temizleyen insanların üzerine çökmesi riski yüksektir. Kulübenin bir bodrum katı varsa, o zaman tehlike daha da artar, çünkü zemin yüke dayanamayabilir ve uzmanların üzerinde olduğu anda başarısız olabilir. Ek olarak, bir yangından sonra, koruyucu bir elbise giymiş ve özel ayakkabılar giymiş olsa bile, bir kişiye zarar verebilecek çiviler, vidalar, çapalar – büyük miktarda sabitleme metal ürünü serbest bırakılır. Bu nedenle yanan binaların yıkımı büyük bir titizlikle gerçekleştiriliyor ve insanların molozları temizlemesine izin verilmeden önce yapının durumu dikkatle değerlendiriliyor.

Kullanılan teknik ve araçlar

Yıkım uzmanları bir yangından sonra aşağıdakiler gibi ekipman ve araçları kullanır:

  • ekskavatör, yükleyici, damperli kamyon (çöp imhası için);

 

  • elektrikli testere, zımba, öğütücü;

 

  • levye, levye, çekiç.

 

Yapılar yeniden kullanıma uygun malzeme içermeyecek kadar çok yanmışsa, elektrikli veya benzinli el aleti kullanmadan özel ekipmanlarla demontaj yapılabilir.

Profesyonel yıkımın faydaları

Yıkım ve çöp toplama uzmanları yüzlerce siparişi başarıyla tamamladılar, bu nedenle bu tür sorunları çözme konusunda çok fazla deneyime sahipler. Sökmenin hangi sırayla gerçekleştirildiğini, çalışma sırasında maksimum güvenliğin nasıl sağlanacağını bilirler. Şirketimiz çalışanları, yanmış binaların yıkımı ve sökülmesi için gerekli profesyonel ekipman ve makinelere sahiptir. Kısa sürede iş yapar, tekrar kullanılabilecek malzemeleri sıralarlar. Söküm işlemi tamamlandıktan sonra çöpler firmamızın çöp sahasına götürülür, yani müşterinin nakliye araması, depolama yönetimi ile görüşmesi vb.

“İnşaat ve Yatırımlar” şirketinde hizmet siparişi vermenin avantajları

  1. Bir yangından sonra bir evin sökülmesinin bedeli hem bireyler hem de tüzel kişiler için oldukça uygundur.

 

  1. İşlerin sözleşmelerde öngörülen şartlar dahilinde tamamlanması.

 

  1. Şantiyede çalışan kişiler sigortalıdır, ekipman hasarlardan korunur.

 

  1. Yanmış nesnelerin yıkımı tamamlandıktan sonra inşaat hizmetleri sipariş etme imkanı.

 

  1. Şirket temsilcilerinin bilgilendirici istişareleri.

 

İşbirliği koşulları, yapılan işin özellikleri, hizmetler için ödeme yöntemleri, ödeme planları hakkında daha fazla bilgi almak için geri bildirim formunu kullanın. Çalışanlarımız yıkım ve söküm ile ilgili tüm soruları yanıtlayacak, başvuruyu kabul edecek ve işleme alacaktır!

 

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir