KİRALIK DOZER

Kiralık Dozer

KİRALIK DOZER

KİRALIK DOZER

Dozer Nedir?

Dozerleme; malzemenin sürüklenmesi işidir. Bu iş için kullanılan iş makinesine dozer denir.

1. Görevleri 
Dozer; arazi temizleme, yol açma, malzeme serme, hendek doldurma, tesviye işi, zemin gevşetme ve kaya sökme gibi işleri yapan iş makinesi tipi olup yol, baraj inşaatı, orman ve maden işleri gibi amaçlarla kullanılır.
Toprak malzemeyi iterek kısa mesafede taşıma işleminde de kullanılabilir.
Dozerler 40-700 HP motor gücünde ve 4-80 ton ağırlığında olabilir.

2. Çeşitleri 
Dozer; palet şekli, güç aktarımı ve bıçak konumuna göre farklı çeşitlere ayrılır.
– Palet şekline göre dozerler:
Düz ve üçgen paletli olup düz paletli dozerler gevşek zeminlerde, üçgen paletli dozerler derin çukurlu arazide iş yapma verimleri yüksektir.
– Güç aktarım şekline göre:
Lastik tekerli ve paletli makineler olarak ikiye ayrılır.
– Bıçak konumuna göre:
Buldozer, angıldozer ve tiltdozer olarak üçe ayrılır.
– Paletli dozerler:
Manevra hızı düşüktür ama özellikle dar alanlarda manevra kabiliyeti yüksektir. Makinenin yapısal özelliğinden dolayı nokta dönüşü yapabilmektedir. Dengeli yapısı sayesinde makine her türlü çalışma zemininde rahatlıkla çalışabilmektedir.
– Lastik tekerlekli dozerler (puşer):
Paletli dozerlere göre manevra kabiliyetinin yüksek ve süratli olmaları, hareket kabiliyetinin yüksek olması, kendi imkanları ile bir işten diğer bir işe gidebildiklerinden dolayı genelde serme ve itme işlerinde kullanılmaktadır.

2.1. Buldozer 
Makine önüne düz bıçak takılmış olup malzemelerin sürüklenerek nakledilmesinde kullanılır.
Buldozerlerde bıçak makine boy eksenine dik olarak konumlandırılmıştır. Bıçak sadece aşağı yukarı aynı açıda indirilir kaldırılabilir. Bıçak belirli miktarda toprağa batma işlemi de yapabilir.
Buldozerlerde bıçak öne veya arkaya doğru yatırarak çalışma sahasında kazı, serme ve tesviye işlemlerini rahatlıkla yapar.
Bıçak gövdeye oldukça yakın bağlanmış olup sert zeminlerin kazılmasında, kayaların ve ağaç köklerinin sökülmesinde kullanılır.

2.2. Tiltdozer 
Tiltdozerlerde bıçak makine boy eksenine dik olarak konumlandırışmış olup yataya dik olarak inip kalkabildiği gibi aynı zamanda bıçağın bir ucu diğer ucuna göre yatayla belirli bir açıda hareket ettirilebilmektedir. Aşağı yukarı aynı açıda indirilir, kaldırılabilir. Bıçak belirli miktarda toprağa batma işlemi de yapabilme imkanına sahiptir.
Tiltdozerlerde bıçak öne veya arkaya doğru yatırılarak çalışma sahasında kazı, serme ve tesviye işlemlerini rahatlıkla yapabilme kabiliyetine sahiptir.
Bıçağın sağa veya sola yatırılması sayesinde şev kesme, hendek açma ve yamaç kazılarında da kullanılabilir.
Buldozerlerin yaptığı işlerin hepsini yapabilir bir yapıya sahiptir.

2.3. Angıldozer 
Bıçak makine boy eksenine dik olarak konumlandırılmış olup makine ekseninde sağa veya sola belirli bir açıda hareket edebilmektedir. Bu hareket miktarı çoğunlukla mekanik olarak ayarlanmaktadır ama bazı makinelerde hidrolik yardımı ile de ayarlanabilir.
Makine önüne açılı bıçak takılmış olması, toprağın sağa sola serilmesi işleminin rahatlıkla yapılmasını sağlar.
Angıldozerlerde buldozer ve tıltdozer ile yapılan işlemlerin tümü yapılabilir.
Dozer bıçağı hamut üzerindeki bağlantısı, ayar noktalarında ileri geri hareket ettirilmek suretiyle sağa sola açı verileblir.

3. Makine Fonksiyon ve İşlevleri 
Dozerler palet, bıçak, riper, motor, aktarma organları, operatör kabini ve kumanda şekli bakımından çeşitlilik göstermesine rağmen ana özellikleri aynıdır.
Dozerlerin yaptıkları işler, basitçe şöyle sıralanabilir:

– Kazı işi,
– Hendek açma,
– İri kayaların sökümü,
– Doldurma zeminlerin gevşetme,
– Kaba tesviye işlemi,
– Rampalı yerlerde iterek yükleme yapılması,
– Skreyperin itilmesi veya çekilmesi,
– Ağaçların sökümü vb.

4. Verimli Kullanma Yöntemleri 
Operatör önce dozeri ve dozerin kabiliyetini çok iyi bilmeli ve bu kabiliyete hakim olmalıdır. Yeni veya deneyimsiz bir operatörün en yaygın hatası bıçağı ilk indirdiğinde çok derin kesmeye başlamasıdır. Bıçak yere yavaşça indirilmeli ve unutulmamalıdır ki kesme işlemi başladıktan sonra tam dolu bir bıçakla işin yapılması daha kolay olacaktır.

– Dozerleme işleminde arazi yumuşak ise bıçak düz ve dik konuma getirilmeli, bıçak kenarında yığılan malzemenin her iki tarafta eşit olmasına dikkat edilmelidir.
– Zemin sert ve kayalık ise bıçağı yatık durumda ve tilt konuma getirilir, aşırı sert ve kayalık zemini riperleyerek gevşetilebilir. Eğimli arazide dozerleme, makine ağırlığından faydalanmak için yokuş aşağı yapılmalıdır.
– Dozerlemede işleminde malzeme itme mesafesi 50-100 metre mesafeden fazla yapılmamalıdır. Aksi hâlde aktarma organları ve yürüyüş takımları zarar görür.
– Palet ayarları çalışma zeminine göre yapılmak zorundadır.
– Sert ve donmuş bir zeminde bıçak tilt yapılmalıdır.
– Tek taraflı yapılan dozerlemede bıçak angıl duruma getirilmelidir.
– Arazinin çalı ve küçük ağaçlardan temizlenmesinde bir geçişte ve bıçağın yerin az altından kesmesiyle yapılır. Ağaçları kaldırma ve itme durumunda bıçağı hafifçe yerden kaldırılır. Ağacın devrileceği yönün ters tarafından bir rampa yapılmalıdır.
– Ağaçların kök ucundan boylamasına daha kolay itildiğini unutmamalıdır.
– Dozer eğimli arazide yana kaymaya başlarsa dozeri yokuş aşağı çevirin, dik yamaçlarda motor hızı yükseltilmemelidir. Yumuşak zeminde malzeme iterken bıçak ani olarak kaldırılmamalıdır. Aksi hâlde dozerin ön istikamet teker tarafı zemine batabilir.

4.1. Riperle Çalışma
Riperlemede kazma açısı, derinlik, hız ve yön zemine göre ayarlanmalı, ilk geçiş derin olmamalıdır. Riperlemede düşük vites kullanılmalı ve hız artırmak yerine daha derin çalışma daha verimlidir. Riperleme yokuş aşağı yapılmalı. Riperin çok derin dalması dozer ağırlığının cer dişlilerinin üzerine binmesine neden olur bu da cer dişlisinin zarar görmesine sebep olabilir.

Riperle yere uygulanan basıncın fazla olması dozer ağırlığının istikamet tekeri üzerine binmesine sebep olabilir.

Farklı tip model ve tonajda dozer kiralanması hususunda faaliyet gösteren firmamız bünyesinde bulundurduğu geniş makine parkı ile inşaat projelerinizde çözüm ortağınız olmayı hedefliyor. Kiralık dozer, çalışma sahalarınızda size en uygun tip model ve tonajda makineyi temin etmek için uzman kadrosuyla hizmet vermektedir.
Kiralık dozer makine parkındaki 30-80 ton arası makineleriyle hafriyat maden dolgu gibi çeşitli işleriniz için sahasında hazır bulundurduğu makinelerin dışında farklı tip makine taleplerinize iş sürenizin uzunluğuna göre cevap verebilmektedir. Dozer kiralama firmamız kiralama süresince tecrübeli teknik kadrosuyla her türlü bakım onarım ve arızaları hızlı ve güvenli bir biçimde çözebilecek imkana sahiptir.
Kiralık dozer isteğiniz doğrultusunda operatörlü yada operatörsüz makine kiralaması yapabiilr.Kiralik Dozer İle Elde Edeceğiniz Finansal Avantajlar 
– Kiralama süresince aldığız faturalar gider olarak muhasebeleştiğinden, KDV ve vergi indirimlerinden yaralanırsınız.
– Dozer alırken yapacağınız peşin ödeme yerine aylık sabit ödemeler ile nakit akışında avantaj elde edersiniz.
– İş sonu makine satışı yapılacağı kabul edilirse 2.El satışı ile ilgili tüm formaliteler ve fiyat riskini satın alma ile kabul edersiniz.
– Dozer iş makinesi yatırımı yapmak yerine bu fonu verimli hale getirip asıl faaliyet konularınız için ayırabilirsiniz.
– Kasko ve sigorta giderlerinden makine kiralama ile kurtulabilirsiniz.Kiralık Dozer İle Elde Edeceğiniz Hizmet Avantajları
– Dozer kiralama sayesinde periyodik bakım, onarım ve diğer formalitelere karışmazsınız. Sarf malzeme alımı ve bunlarını değişiminden sorumlu olmazsınız.
– Firmanız, personel ve zamandan tasarruf sağlar, takip edilmesi gereken işlemler için kiralık dozer’ in profesyonel ekibinden hizmet alırlar.

DOZER KİRALAMA FİRMASI OLARAK

Ülkemizde ve yakın bölgelerde bilinen bir marka olmak,
Marka olabilmek için tüm gereksinimlere sahip olmak,
Güvenilir, hızlı ve iş güvenliğini ön planda tutan projeler üretmek
Yeni teknoloji ve teçhizatı takip etmek.

Vizyonumuz
Dozer kiralama sektörü içerisinde tüm altyapı, personel gücümüz ile yerel ve yabancı piyasalarda kendi alanımızda öncü olmak ve ülke ekonomisine yön veren firmalara bu alanda çözüm ortağı olmak.

Misyonumuz
Kiralık dozer firması amaçları doğrultusunda çalışarak ve müşterilerimize hızlı, ekonomik güvenli ve sürekli gelişen; kalıcı çözümler yaratmak, müşteri memnuniyeti ve beklentileri doğrultusun da hizmet dönüşümlerini sağlamak, sürekli memnuniyet yaratmak, topluma saygılı ve çevreye duyarlı bir yapıya sahip olmak.

Hedeflerimiz
Dozer kiralama sektöründe marka olmak ve özellikle uzman olduğumuz kiralama alanında tüm Türkiye ve yakın bölgelerde söz sahibi olup sektör lideri olmak ve bu alanda gerekli tüm yatırımları yapmak.

Buldozer Kiralama

makale-buldozerler-cat-D5GBuldozerler, şirketin 1925’te kuruluşundan bu yana Cat® ekipman serisinin temelidir. Bugüne kadar, en zorlu uygulamalarda olağanüstü performansları ile tanınmaktadırlar. Indiana ve Michigan’ın EXPRESS KİRALAMA Rentals’dan bir buldozer kiraladığınızda, bu mirasa kadar yaşayacak, bakımlı bir makine alıyorsunuz. Yakınınızdaki bir yere başvurun veya yaklaşan herhangi bir iş için fiyat teklifi istemek için bu sayfadaki formu kullanın.

D3 73 17185 6.5
D3LGP 73 17842 4.3
D4 84 17961 5.6
D4LGP 84 18742 4.24
D5 96 20741 5.67
D5LGP 96 21347 4.52

Makine özellikleri model yılı ile model yılı arasında değişebilir. Doğru makine özellikleri için seri plakaya ve / veya operatörlere ve güvenlik kılavuzuna bakın.

Neden CAT Seçmeli?

Uzun bir tarih önemlidir, ancak mevcut Cat makinalarının vaatlerini yerine getirememesi, organizasyonunuz için bir anlam ifade etmez. Neyse ki, bugünün Cat dozerleri her zamankinden daha sofistike. EXPRESS KİRALAMA Machinery’den bir Cat dozer kiralayın ve şu şekilde bir makine elde edersiniz:

  • Ağır madencilik ve malzeme taşımacılığından inşaat, yol çalışmaları ve çevre düzenlemelerine kadar geniş bir uygulama yelpazesi için tasarlanmıştır.
  • İşi doğru yapmak için ihtiyacınız olan gücünden ödün vermeden yakıt verimliliği sunar, bu da herhangi bir görevde güvenilir performans için mükemmel bir seçim olmasını sağlar.
  • Çok yönlülük sunan ve birden fazla makinenin çalışmasını potansiyel olarak gerçekleştiren çok sayıda farklı çalışma aleti ve diğer ataşmanlarla donatılabilir.
  • Bakım gereksinimlerini minimumda tutan daha uzun servis aralıkları ve kolay erişilebilir bileşenler vardır
  • Güvenliği artıran ve personeli eğitmenin kolay olduğu konforlu bir operatör istasyonu ve sezgisel kontroller sunar.

 

Filomuz

Buldozer kiralama filomuz, 73 beygir gücü D3’ten 96 beygir gücü D5LGP’ye kadar pek çok düşük saat, iyi bakımlı makineler içermektedir. Tüm üniteler Cat programlarına göre düzenli bakım alır ve en zorlu işlerde tamamen denetlenmiş ve kullanıma hazır olarak teslim edilir.

EXPRESS KİRALAMA , mürettebatınızın en iyi şekilde çalışmasını sağlamak için ekstra mil olan servis ile tüm kiralık birimlerimizin arkasındayız . Kiraladığınız süreç boyunca ortaya çıkabilecek herhangi bir tamir veya bakım ihtiyacı için size geleceğiz. Saha servis araç filomuz, gündüz veya gece herhangi bir zamanda, meydana geldiklerinde acil durumlara yanıt vermek için Indiana’daki yerlere gönderilebilir.

Neden bir buldozer kiralamak?

EXPRESS KİRALAMA  bir Cat buldozer kiralamanın, ekipman ihtiyaçlarınız için akıllı bir çözüm olmasının birçok nedeni vardır. Kiralamak, ister filonuzun çalışma kapasitesini geçici olarak genişletmek isterse de önemli bir varlık üzerinde tamiratlar yapılması gerektiğinde üretken kalmak için olsun, herhangi bir kısa vadeli ekipman ihtiyacı için en iyi seçimdir.

Eğer uzak bir yerde bir kerelik bir işiniz varsa, EXPRESS KİRALAMA Machinery’den kiralamak size nakliye sırasında para tasarrufu sağlayabilir – ağımız Indiana ve Michigan’daki mağazaları içerir, bu da bölgedeki iş yerlerine teslim edilen bir kiralık birime sahip olmanın uygun ve uygun maliyetli olmasını sağlar. . Kiralamak ayrıca bakım masraflarınızı da koruyabilir – özellikle zorlu bir işte, Cat ekipmanı diğer makinelerin yapamayacağı performans ve dayanıklılık sunacaktır.

Son olarak, kiralama da akıllıca uzun vadeli bir çözüm olabilir. Uygun fiyatlı aylık dozer kiralama fiyatlarımız genellikle doğrudan satın alma için iyi bir alternatiftir. Bir kontrattan kaçınarak, diğer giderlere gidebilen kredilerinizi serbest bırakarak, stratejik satın almalar yoluyla işinizi genişletmeyi kolaylaştırırsınız.

Bugün Teklif İste

EXPRESS KİRALAMA en iyi Cat kiralama dozerlerine özel kaynağınız olmanın gururunu yaşıyor. Tüm ağır ekipman ihtiyaçlarınız için ekonomik, esnek ve eksiksiz anahtar teslimi çözümler sunuyoruz. İnşaat ve yol çalışmaları ekiplerinin uzun süredir devam eden bir ortağı, sektörünüzü ve gereksinimlerinizi biliyoruz ve karşılıklı başarımızı garantilemek için sizinle birlikte çalışacağız.